Rektorer i förskola, grundskola och gymnasiet

Här hittar du direktnummer till rektorer och biträdande rektorer för respektive skola.

Bruksskolan F-6

Rektor

Annika magnusson
annika.magnusson@degerfors.se
Tel: 0586-48312

Parkskolan F-6

Rektor

Kenneth Fahlander
kenneth.fahlander@degerfors.se
Tel: 0586-482 01

Strömtorpsskolan F-6

Rektor

Åsa Jansson
asa.christina.jansson@degerfors.se
Tel: 0586-484 53

Svartå skola F-6

Rektor

Lennart Vestervall
lennart.vestervall@degerfors.se
Tel: 0586-483 30, 073-920 43 30

Åtorps skola F-6

Rektor

Lennart Vestervall
lennart.vestervall@degerfors.se
Tel: 0586-483 30, 073-920 43 30

Stora Vallaskolan 7-9

Rektor

Lennart Vestervall
lennart.vestervall@degerfors.se
Tel: 0586-483 30, 073-920 43 30

Här hittar du direktnummer till rektorer för respektive förskoleområde.

Förskoleområde 1

Förskolorna Jordgubben, Strömtorp och Herrgården
Ingela Geisler
ingela.geisler@degerfors.se
Tel: 0586-483 51

Förskoleområde 2

Förskolorna Guldgruvan, Skogslyckan och Regnbågen
Rektor
Cecilia Vadlin
cecilia.vadlin@degerfors.se
Tel: 0586-481 51

Förskoleområde 3

Förskolorna Tallbacken, Villervalla och Villervalla natt, Junibacken och Björkdungen samt Familjecentralen
Britt-Marie Ahl
britt-marie.ahl@degerfors.se
Tel: 0586-482 20

Degerforsgymnasiet

Rektor
Claes Vitez
claes.vitez@degerfors.se
Tel: 0586-482 94

Till toppen av sidan